Polibek je krásný vynález jak zastavit řeč, když už jsou slova zbytečná...

Odmítnutí

20. dubna 2008 v 11:37 | Ashlee
Dredatý chlapec seděl na své posteli a díval se na skříň proti sobě.. Přemýšlel.. Koketoval s myšlenkou, že půjde a všechno mu řekne.. Zvažoval všechna pro a proti.. Bohužel pro něj zatím vítězilo více proti.. Kdyby mu vyznal své city, odmítl by ho, zavrhl by ho a přestal by s ním komunikovat.. Ztratil by tak nejen svou životní lásku, ale i svého bratra, který pro něj znamená všechno na světě.. Ale byla i nějaká pro.. Mohl by mnohé získat.. Nemusel už by se skrývat.. Nemusel by se bratrovi vyhýbat.. Nebál by se, že se v některé chvíli neovládne a prostě po něm skočí.. Toužil potom ochutnat chuť jeho rtů a kdyby to udělal, kdyby mu všechno řekl, mohl by tohle získat.. Ale všechna proti byla silnější a bylo jich více…
Jen si povzdychl a zvedl se z postele.. Líně zamířil ke dveřím svého pokoje, ale těsně předtím než je otevřel, se zarazil.. Na chodbě uslyšel dva hlasy.. Jen chlapecký a jeden dívčí.. Oba poznal.. Chlapecký patřil jeho bratrovi a ten dívčí.. ,,Lena" povzdychl si a opět se vrátil na svou postel.. Hlavu zabořil do polštáře v zoufalé snaze ty hlasy neslyšet.. Lena je dlouholetá přítelkyně obou chlapců, ale Tomovi poslední dobou vadila.. Motala se kolem ,,jeho,, Billa a on prostě žárlil.. Už s nimi ani nechodil ven, protože mu vadily její doteky na Billově těle… Zahrabal se hluboko do peřin a pobrukoval si nějakou melodii.. Doufal, že odejdou.. Že nechtějí zůstat doma.. Nevydržel by to a asi by musel Leně vytrhat všechny vlasy.. Ale na stranu druhou chtěl, aby doma zůstali.. Aby měl Billa pod kontrolou.. A jeho přání se mu tak na půl splnila.. Bill s Lenou opravdu odešli.. Nevěděl kam, Bill si už dávno odvykl bratrovi říkat, kam jde a kdy se vrátí.. Poslední dobou to mezi nimi bylo velmi napjaté.. Hádali se a Toma to mrzelo.. Ale věděl, že je to jeho vina.. To on byl stále podrážděný.. Myslel si, že tak na něm bratr nepozná, že se něco děje.. Mýlil se.. Bill už dávno věděl, že něco není v pořádku, ale od Toma se nedozvěděl, co se děje, a tak po tom už přestal pátrat.. Vzdal se, protože věděl, že Tom je stejně tvrdohlavý jako on a když si vezme něco do hlavy, například že Billovi nic neřekne, tak to dodrží, dokud se sám nerozhodne změnit názor… Tom uslyšel bouchnutí hlavních dveří a hned vyběhl z postele rovnou k oknu.. Zadíval se za dvojicí mizející ve tmě.. Bylo mu to líto.. Chtěl jít po Billově boku místo Leny.. Chtěl, aby se ho směl dotýkat tak, jako smí ona…
Spustil závěs a smutně se vydal ke dveřím svého pokoje.. Byl doma úplně sám.. Vyšel na setmělou chodu a vydal se do kuchyně.. Potřeboval se nějak uklidnit a na to pro něj v téhle situaci bylo nejlepší kafe.. Alkohol si dovolit nemohl a kafe mu hodně pomáhalo dostávat se ze stresových situací, které byly tolik podobné téhle.. Stoupl si ke kuchyňské lince a dal vařit vodu.. Všechno dělal vlastně automaticky, protože byl myšlenkami stále jen u Billa.. Představoval si jeho dokonalé rysy ve tváři, plné jemné rty a to, jak by mohly chutnat.. Polekaně sebou trhl, když cvakla konvice.. Horkou vodou zalil kávu a přesunul se do obývacího pokoje..
Pustil si televizi a zabalil se do deky.. Posledních několik večerů byla tohle jediná jeho zábava.. Opět začal přepínat kanály v televizi a stejně jako obvykle se zastavil na pohádkách.. Jedině ty ho přiváděly na jiné myšlenky.. Ve filmech vždy viděl tolik podobného z jeho života.. Ale tam byly dívky zamilovány do chlapců.. Povzdechl si.. Proč se to muselo stát právě jemu?? Proč se právě on, vyhlášený král večírků, musel zamilovat do svého bratra? Do svého dvojčete?? Tiše vydechl a vypnul televizi.. Vzal do rukou hrníček s tím záchranným nápojem a vydal se zpět k sobě do pokoje.. Bylo teprve něco málo po desáté hodině, ale on byl nezvykle moc unavený.. Všechny jeho smysly byly už otupené od toho věčného přetvařování se a hledání výmluv na své chování.. Otevřel dveře a aniž by si rozsvěcel, došel k posteli.. Hrneček postavil na stolek a svalil se do měkkých peřin.. Opět přemýšlel.. Představoval si, co asi ti dva spolu teď dělají.. Věděl, že Bill není takový, aby s Lenou dělal něco na veřejnosti nebo aby s ní něco vůbec dělal, ale bál se.. Jeho fantazie pracovala na plné obrátky.. Po několika minutách bolestných představ se mu povedlo upadnou to spánku, který mu přinášel alespoň malou útěchu..
~~~~~~
,,Bille… prosím, Bille," šeptal Tom a trochu se zmítal v posteli.. Opět ho pohltil jeden z jeho krásných snů.. Snů o jeho lásce.. V těchhle snech byl s Billem šťastný.. Směl se jej dotýkat, líbat jej, být prostě s ním.. Nechával se unášet opojným pocitem slasti, který mu přinášely Billovy polibky.. Nevěděl, že objekt jeho touhy stojí právě malý kousek od něj a tiše sleduje to, co se s jeho bratrem děje..
,,Bille…" vydechl Tom opět a pomalu se sunul rukou ke svému rozkroku.. Bill jeho počínání nechápal.. Ale nezastavoval ho.. Doufal, že se konečně dozví, co se s jeho dvojčetem děje.. I když už to v podvědomí dávno tušil.. Doufal ale, že se mýlí.. Nechtěl věřit tomu, že by to mohla být pravda.. Je to přece jeho bratr… S napjatým dechem dál sledoval Tomovu ruku, která už pomalu dosáhla svého cíle.. Připadal si jako nějaký šmírák.. Chtěl odejít z jeho pokoje, ale něco mu v tom zabránilo..
,,Billeeee," zasténal Tom.. Jeho bratr se otočil.. To, co viděl, ho rozhodilo na maximální možnou míru.. Jeho bratr se uspokojoval s myšlenkou na něj.. Přišlo mu to nechutné a zvrácené.. Rychle se otočil a odešel z Tomova pokoje.. Zamířil rovnou do koupelny.. Potřeboval si opláchnout obličej.. Nakonec ale zjistil, že to mu nestačí.. Svlékl ze sebe proto šaty a zalezl si do sprchového koutu.. Pustil na sebe proud ledové vody, div nevykřikl.. Potřeboval se ale probrat.. Doufal, že je to jen zlý sen, ze kterého se probudí.. Po malé chvíli přidal trochu na teplotě vody a umyl se.. Vylezl ze sprchy a zamotal se jen do huňaté osušky.. Přešel k sobě do pokoje, kde se oblékl do čistých boxerek, a natáhl se na postel.. Byl unavený a v hlavě měl zmatek.. Zjištění, že jeho bratr ho nejspíš miluje, mu rozhodně nebylo po chuti.. Zavrtal se hluboko do měkkých peřin a pokoušel se usnout.. Ale moc dobře mu to nešlo, když z vedlejšího pokoje slyšel bratrovy steny a své jméno…
~~~~~~
Tom se probudil s dobrou náladou.. Sen, který se mu v noci zdál, mu dodal hodně odvahy.. Byl rozhodnutý risknout všechno a říct Billovi pravdu.. Doufal, stále ještě doufal, že je šance na to, že by mohl chovat stejné city jako on.. Vyšel z pokoje a zamířil rovnou do koupelny.. Chtěl si dát ještě sprchu.. Zalezl si do sprchového koutu a pustil na sebe horkou vodu.. Do dlaní si nalil snad tunu sprchového gelu a začal si ho roztírat po těle.. Dával si záležet na všem, co dělá.. Chtěl, aby to bylo dokonalé, až to Billovi řekne.. Vysnil si, jak by to mohlo probíhat.. Věřil té představě, že mu Bill padne kolem krku a s láskou ho políbí.. Netušil, že jeho bratr zatím netrpělivě přechází po kuchyni a přemýšlí, jestli se má Tomovi zmínit o tom, že u něj v noci byl.. A nevěděl ani o tom, co si o tom všem Bill myslí, že už teď je proti.. Opláchl si pusu od pasty a zadíval se na sebe do zrcadla.. Oči mu zářily do celého světa.. Tak moc věřil tomu, že všechno bude dokonalé jako v jeho snech.. Usmál se na sebe a vyšel z koupelny.. S úsměvem na rtech došel do kuchyně a zarazil se.. Bill už seděl pár minut u stolu a hypnotizoval hrnek s kafem.. I pro něj to byl nápoj, který mu pomáhal ve stresových situacích..
,,Dobré ráno," usmál se Tom na bratra a sedl si proti němu.. Přisunul si k sobě košík s pečivem a vzal si jeden včerejší rohlík.. Ani jedno z dvojčat bohužel nebylo na nákupu, takže nic čerstvého neměli..
,,Jak ses vyspal??" zeptal se Billa a usmíval se na něj..
,,Ehm, jo, dobře," odpověděl Bill a rychle vstal od stolu.. Bylo mu nepříjemné sedět bratrovi tak blízko potom, co v noci viděl..
,,Ehm Bille?? Můžu s tebou mluvit??" zeptal se Tom okamžitě, když zaregistroval bratrovy úhybné manévry.. Bill se zarazil a zadíval se na něj.. Kývl mu a sedl si zpět na své místo.. Tom se na něj zadíval a prvotní odhodlání už ho přešlo..
,,Tak?? Co mi chceš říct??" zeptal se ho Bill a divil se tomu, že ho ještě sám pobízí k tomu, aby mu řekl, že ho miluje..
,,Nooo, je to složité," pípl Tom a svěsil hlavu.. Nedokáže to, neřekne mu to.. Bude si zase vymýšlet různé výmluvy..
,,No, máme čas," řekl i Bill potichu.. Nechápal se, proč ho k tomu pobízí.. Možná doufal, že se mu pak uleví, až to bude vědět jistě..
,,Prostě…" Tom položil ruce na stůl před sebe a zadíval se na Billa.. Nedokáže to.. Věděli to oba..
,,Ehm, dobře, já ti pomůžu.. Jde o to, co se ti v noci zdálo??" zeptal se ho Bill klidně a zadíval se na něj.. Tomovi zatrnulo.. On ví o tom, co se mu zdálo?? Jak??
,,Ty… jak…??"
,,V noci jsem tě slyšel říkat mé jméno, tak jsem za tebou šel a prostě…" nedopověděl, ale oba bratři věděli, co mělo následovat.. Tomovi viditelně zrudly tváře a zadíval se na Billa v očekávání.. Bill pochopil, na co Tom čeká.. Vždy si rozuměli i beze slov..
,,Ne," odpověděl jednoduše, vstal od stolu a odešel do svého pokoje.. Ani v nejmenším si neuvědomoval, jak tohle malé ne právě zničilo jeho bratrovi všechny sny, iluze a naděje.. Že tím zničil jeho samotného.. Tom moc dobře bratra znal a věděl, že když jednou řekne ne, nemá cenu ho jít přemlouvat.. Zabořil hlavu do dlaní a nepokrytě se rozplakal.. Celý svět se mu sesypal jako domeček z karet.. Byl odmítnut člověkem, na kterém mu nejvíce záleží a kterého v životě nejvíce miluje.. A ani ho pořádně neodmítl.. Jen mu řekl obyčejné, suché ne a odešel.. Dál se o svého bratra nezajímal.. Prostě jenom odešel.. Tom se zhroutil na zem vedle stolu a nekontrolovatelně vzlykal.. Ztratil lásku svého života a ztratil bratra.. Přesně ta proti, která tu byla k tomu, aby je bral vážně a on to neudělal.. Přišel přesně o to, o co se bál, že to ztratí.. Ale lákavá vidina něčeho víc byla příliš silná.. Zvítězila nad ním a zničila ho.. Už nikdy nebude úplný, protože jeho srdce patří jeho bratrovi, který ho nikdy nepřijme…

autor: Dádinka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama